Balíček tarotových karet

 
Tip
  • 1 z 21
 

Originální linorytové tarotové karty 
Ofsetový tisk na karetním papíře, lakované.

Dostupnost Skladem (5 ks)
400 Kč    
Kategorie DÁRKOVÉ PŘEDMĚTY
 

Originální linorytové tarotové karty 78 + 2 ks v hezké a pevné krabičce.
Kvalitní ofsetový tisk na karetním papíře, lakované. Inspirované starověkem a středověkem, nápisy na kartách jsou ve čtyřech jazycích (češtině, angličtině, němčině, francouzštině) 

tarot-o-titul3


Velikost jedné karty je 6x10 cm
Rok vydání: 2016

Více o tom jak karty vznikaly se můžete dočíst v mém blogu.

Karty byly vystaveny na výstavě v pražské galerii Scarabeus (tam byla vystavena Velká arkána), v roce 2019 pak kompletní karty i linorytové štočky v galerii DOX a ve Vlastivědném muzeu Jesenice (u Rakovníka). K mé velké radosti byly zmíněny i Jiřím Hůlou (zakladatelem Archivu výtvarného umění) a kurátorem výstavy, Petrem Kalačem (zakladatelem Dokumentačního centra českého hermetismu) v reportáži na rádiu Wave.

Ukázka karet a informace o mně jsou také v knize LEXIKON ČESKÉHO TAROTU 1909–2019, vydané v nakladatelství Vodnář, 2020 

Tarot vnímám jako sadu základních symbolů - v podstatě jako "abecedu symbolů". Chápu ho jako klíč, který nám pomáhá poznat pravou podstatu světa. Přestože jsem své tarotové karty zpracovávala několik let - a strávila jsem tak stovky hodin přemýšlení o jednotlivých symbolech - tak jsem si nikdy karty nevyložila (ani jsem si je nikdy nenechala vyložit). Výklad karet nepovažuji za důležitý, ale extrémně důležité je pro mne pochopení symbolů a přemýšlení o jednotlivých kartách.